Travel Info Croatia
Početna
Travel Info Croatia
O ČASOPISU
MARKETING
Plan izlaženja 2010
Cijene oglašavanja
Distribucija
KONTAKT
ARHIVA BROJEVA
MEDIJSKA PRAĆENJA
POPISI SAJMOVA
PRETPLATA
IMPRESSUM
KORISNI LINKOVI
UVJETI PRODAJE


HyperLink

HyperLink

INFO LAB d.o.o.
A. Štangera 28
51410 Opatija

tel:  051 718 350
fax: 051 718 351

info@turizaminfo.hr



  Pretraži sve članke


KORISNA LITERATURA



Englesko-hrvatski poslovni rječnik



Autori i urednici Englesko-hrvatskog rječnika profesori su Ekonomskog fakulteta u Zagrebu iz različitih ekonomskih područja. Rječnik tako obuhvaća 40000 termina iz područja ekonomske teorije i politike, poslovnih i javnih financija, bankarstva, osiguranja, računovodstva, revizije, menadžmenta, marketinga, trgovine, transporta, turizma, trgovačkog prava, statistike, matematike, operacijskih istraživanja i informatike.
Kako bi se osiguralo što lakše snalaženje, svi termini – bilo da se sastoje od jedne ili više riječi – u  rječniku su poredani po strogom abecednom redu, a različita značenja pojedinog termina obilježena su brojevima te detaljnijim objašnjenjem u zagradi.
Autori navode kako su se u hrvatskim prijevodima nastojali služiti terminima koji su se uvriježili u hrvatskoj poslovnoj praksi i ekonomskoj znanosti, bilo da je riječ o izvorno hrvatskim nazivima ili udomaćenim tuđicama, a za one termine za koje nisu postojali hrvatski termini, pronađena su adekvatna rješenja.
Rječnik je namijenjen turističkim djelatnicima, ekonomistima, prevoditeljima te poslovnim ljudima, poduzetnicima i menadžerima, odnosno svima koji se u svojem profesionalnom radu susreću s poslovnim izrazima.

Izdavač: Masmedia
Tvrdi uvez, 690 stranica
Cijena: 389,00 Kn
Knjiga se može kupiti u svim knjižarama i na internetskoj stranici www.masmedia.hr

N. Blažević – B. Bosnar Valković – D. Miškulin Čubrić – J. Škunca
Peterojezično poslovno dopisivanje u hotelijerstvu i turizmu



Od osobe zaposlene na recepciji, u hotelskoj prodaji ili u turističkoj agenciji očekuje se poznavanje poslovnoga komuniciranja na jezicima gostiju i poslovnih partnera s kojima određeno poduzeće surađuje. Knjiga je sastavljena isključivo za hotelske i turističke djelatnike te nudi poslovna pisma na čak četiri jezika. Da bi korištenje priručnika bilo što jednostavnije, sva su pisma i izrazi  numerirani, a uz broj pisma naveden je i njegov predmet.
Također su na svim jezicima prikazana poslovna pisma kao model pri sastavljanju vlastitih pisama.
Knjiga obrađuje cirkularno pismo, upit, ponudu, ugovor, rezervaciju, obračun, reklamaciju, te pisma osobne naravi, a sadrži i cjelokupan pregled izraza koji se koriste u hotelijerstvu i turizmu te rječnik stručne terminologije koji obrađuje izraze što se najčešće pojavljuju u konverzaciji.
Autorice knjige predaju na Fakultetu za turistički i hotelski management u Opatiji, a ovom se problematikom znanstveno bave godinama. Priručnik je osmišljen u suradnji sa strukom i sukladno njihovim specifičnim potrebama.

Izdavač: HoReBa
Tvrdi uvez, 298 stranice
Cijena: 190,00 kuna
Knjiga se može kupiti u svim knjižarama te na internetskoj stranici www.horeba.hr  



Luiz Murinho
Strateški menadžment u turizmu




Danas na menadžment u turizmu utječe niz faktora. To su novi potrošački trendovi, nove tehnologije, fragmenatcija tržišta, globalizacija, zaštita okoliša te mnogi drugi faktori kojima se odgovorni u ovome slučaju moraju prilagoditi.
Luiz Murinho se u svojoj knjizi bavi upravo time - faktorima iz dinamičnog okružja, i to na dva načina. Prvo određuje modele i pristupe koje menadžeri mogu upotrijebiti kako bi njihova tvrtka iskoristila povoljne prilike ili izazove, te drugi način u kojima se ti modeli ilustriraju praktičnim primjerima.
Najveća je vrijednost knjiga što obuhvaća sve aspekte poslovnog planiranja u turizmu, od već navedenog okružja, preko turističkog marketinga gdje su obuhvaćene sve marketinške funkcije, strateškog planiranja, pa sve do funkcionalnog upravljanja koje obuhvaća upravljanje ljudskim potencijalima, financijama, operacijama u turizmu te upravljanje kvalitetom.
Knjiga je pisana jednostavnim i razumljivim stilom, pa su tako i najsloženiji problemi vrlo lako shvatljivi, a autor je dao i mnogo praktičnih dobrih ili loših primjera koji će menadžerima sigurno pomoći u rješavanju pojedinih problema.

Izdavač: Masmedia
Tvrdi uvez, 494 stranice
Cijena: 310,00 kn
Knjiga se može kupiti u svim knjižarama i na internetskoj stranici www.masmedia.hr



HyperLink
Ispiši 
Sva prava pridržana. Više
33
Uvodnik
Riječ urednice

Novosti iz turizma
Zlatna penkala za 2008. godinu
Cesta zlatne niti u Županji
Mastercard Brod knjižara plovi Jadranom
Red vožnje tuRIstičkog autobusa Rijeka-Opatija

Novosti iz ugostiteljstva
U Bevandi predstavljeno vino 7dan
Predstavljena vina iz Goriških Brda
Gastro izložba "Na bon pro"
Otvoren aparthotel Villa Magdalena

Novosti na tržištu
Edukacijski seminari Electroluxa
Sustav upravljanja sigurnošću OHSAS 18001
Nagrađen Badelov Orahovac
Novi showroom tvrtke Fusio
Roomba - usisavač nove generacije

Zanimljivosti
Obidos Criativa- inovativni pristup turizmu

Popratili smo
Međunarodni ljetni salsa festival
Primorsko-goranska razglednica

Hotelski lanci u Hrvatskoj
Što znači poslovati pod poznatim imenom?

Cjeloživotno obrazovanje
Davor Perkov: Prihvatite nova znanja
Gdje i kako se obrazovati

Noćni život i zabava
Što najbolji klubovi rade drukčije

Kolumna Branka Muždeke
Šampanjac

Plaže i njihova uređenost
Plava zastava - što znači, kako je dobiti i zadržati
Kako posluje gradska plaža u Crikvenici

Higijenski sustavi i oprema za čišćenje
Higijena pola zdravlja i u tuirzmu

Karijere u turizmu
Novosti u karijerama

Intervju
mr. sc. Davor G. Gjivoje, ekspert u području turističkog menadžmenta

Korisna literatura
Knjige za menadžere u turizmu

OGLASNI PROSTOR  









Developed by: DomoPRO