Projekti: Vile Borghetto
4. studenoga 2020. | Opremanje
Za Istru možemo reći da svojim pristupom turizmu postaje hrvatska Toskana, a jedan od projekata koji to potvrđuju je i luksuzni kompleks Villas Borghetto u Vabrigi kraj Poreča. Opremanje objekta realizirano je u suradnji s najboljim svjetskim brendovima, među kojima je i talijanski proizvođač mramornih ploča Margraf.
Kompleks vila s pet zvjezdica zamišljen je kao deluxe mediteransko odmaralište, obuhvaća 40 vila s privatnim bazenima i proteže se na zemljištu površine 20 tisuća kvadrata. Arhitekti angažirani na projektu su u suradnji s investitorima kao jedan od materijala odabrali mramor, kao inonim za kvalitetu i dugovječnost. Mramorom su obloženi podovi u gotovo svim prostorijama, a u kupaonicama je korišten i na zidovima. Na ulazu u jednu od centralnih vila ovog kompleksa, Vilu Hermitage, trijem i postolja stupova su obloženi bijelim mramornim pločama.
U projektu je korištena je kombinacija više linija, boja i uzoraka Margrafovog mramora, dok su za prostorije u kojima su trebala personalizirana rješenja korištene mramorne ploče izrađene po mjeri i željama arhitekata. Inače, Margraf ima više od 100 godina iskustva u proizvodnji mramornih ploča, a kroz zadnjih nekoliko desetljeća radili su na projektima diljem Europe i surađivali s nekim od najboljih svjetskih arhitekata. margraf.it


